top of page

Bilim Merkezi Kurulum Danışmanlığı

Science-Centre.jpg

Bilim Merkezi kurulum süreci bilim merkezini ilk defa duyduğunuz anda başlamıştır. Nasıl bir bilim merkezi sorusu bu sürecin en önemli ayağını oluşturur. Kurulum ve sonrasını da planlayarak elinizdeki bütçeyi en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. Bu planlamanın doğru yapılmadığı birçok bilim merkezi de maalesef çeşitli sorunlardan dolayı kapasitenin çok altında hizmet veriyorlar.

Bilim merkezi kurulum sürecinde işletim stratejisine bağlı olarak yer seçimi, bilim merkezinin hizmet vereceği binanın yapısı ve tasarımı, yapılacak faaliyetleri uygun içeriklerin belirlenmesi ve üretim süreci sizleri bekleyen soruların başında geliyor. Bilim merkeziyle ilk defa tanışmış kişiler için de bu tip kararlar da zorlayıcı olabiliyor.

Bilim merkezinin fizibilitesiyle başlayan süreçte paydaşlara sunumların yapılması ve planlama aşamasıyla birlikte üretim ve planlama süreçlerinde 10 yılı aşkın bilim merkezi kurulum ve işletim birikimimizle sizlere destek olmak istiyoruz. Bütçenizi en doğru şekilde yönetmeniz daha da önemlisi nasıl bir bütçe ayırmanız gerektiği bile başlı başına bir çalışma konusudur.

Süreçle ilgili tüm merak ettikleriniz ve sorularınız için WES Team olarak sizlere yardımcı olmak isteriz.

bottom of page