top of page

Bilim Merkezi Proje Kontrolörlüğü

Bilim Merkezi proje kontrolörlüğü projenin ihale süreci sonrasında başlayan bir süreçtir. Yüklenici firmanın üretimlerinin teknik şartnameye uygunluğunun kontrol edilmesi ve ihtiyaç halinde gerekli değişikliklerin idarenin aleyhine olmaması adına profesyonel bir firma tarafından takip edilmesidir.

Bilim Merkezi sergi alanları ve içeriğinde yer alan deney düzeneklerinin tasarımları özgündür. Farklı bilim merkezlerinde yer alan düzeneklerden esinlenme olsa da her biri projeye uygun olarak tasarlanır. Üretim sürecinde ise tasarımda görülemeyecek sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu durumlar yüklenici ve idare tarafından değerlendirilir ve değişiklikler yapılarak projeye uygun bir şekilde devam edilir.

İhale ya da sözleşme ile elde edilen bilim merkezi ekipmanlarının üretiminde idarenin işi takip edebilmesi adına bilim merkezi kurulum ve üretim tecrübesi bulunan firmalardan destek alması çok önemlidir. Böylece kurulum sürecinde kötü niyetli yüklenicilerin kalite, tasarıma bağlılık, sağlamlık, estetik gibi konularda kendi lehlerine hareketler yapmasını engeller.

Ekibimizde daha önce bilim merkezi kurulum ve işletim tecrübesi bulunan arkadaşlarımızın yanı sıra TÜBİTAK’a da bilim merkezi danışmanlığı ve kontrolörlük hizmeti vermekteyiz.

Bu süreçte ihtiyaç duyacağınız desteği sizlere sağlayabiliriz. Bilim merkezleri konusunda WES Team ile iletişime geçmekten çekinmeyin. Ülkemizde yeni bilim merkezlerinin en iyi şekilde kurulması için çalışıyoruz.

bottom of page