top of page

Sergi Tasarımı

Bilim merkezlerini gerçek bir bilim merkezi yapanlar içlerinde bulunan sergiler ve bu sergilerin hedef kitlelere katmış olduklarıdır. Bu sebeple sergiler düşündüğümüzden çok daha fazla önem taşımaktadırlar. Sergiler oluşturulurken sistematik bir biçimde ve titizlikle tasarımları yapılmalıdır. Bu alanda WES Team olarak kalite ve profesyonellikle birleştirdiğimiz tecrübemiz ile sizlerin yanındayız.

Sergi tasarımı süreci dışarıdan bakıldığında biraz beyin fırtınası ve kağıtlara yapılmış çizimler olarak algılansa da bu süreçler tasarım aşamasının yalnızca küçük bir parçasıdır. Sergi tasarım süreci tasarımın baştan sonra tüm aşamalarının birleşiminden oluşmaktadır. Sergi tasarım süreci hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız sizleri buraya alalım.

Aklınızdakiler gerçeğe dönüşmedikten sonra yalnızca bir fikir olarak havada asılı kalırlar. Aklınızdaki fikirlerin gerçeğe dönüşüm aşamalarında profesyonel bir süreç izlenmezse fikirleriniz yalnızca aklınızda kalmaya devam edeceklerdir. Bu durumu yaşamamanız adına Wes Team olarak çoğu alanda olduğu gibi sergi tasarım alanında da tecrübelerimizi ve muhteşem ekibimizi sizlerle buluşturuyoruz.

WES Team olarak sizlere sunduğumuz sergi tasarımı hizmeti hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak adına yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Sergi Tasarımında Neden Wes Team Tercih Edilmeli?

WES Team olarak bilim merkezleri, atölyeler, bilim şenlikleri gibi eğitim organizasyonlarında son derece tecrübeli ve ülkemizdeki onlarca büyük projeyi üstlenmiş bir ekibiz. Bilim merkezlerinin amacını yerine getirebilmesi için iyi tasarlanmış sergilere ihtiyaçları vardır. Bizler aklınızdaki fikirlerin bilim merkezlerine en yararlı olacak biçimde tasarlanarak sergi haline getirilmesini sağlıyoruz. Herkes bir şekilde bir sergiyi ortaya koyabilir; ancak profesyonel biçimde tasarlanmış, kendinden söz ettiren, kalıcı ve kitlelere fayda sağlayacak bir sergi planlıyorsanız sizin için en akıllıca tercih WES Team olacaktır. Hedef kitlenizi belirleme aşamalarından teslim aşamasına kadar her daim yanınızda olan profesyonel bir ekip ile çalışıyor olmanız sizlere zaman kazandırırken aynı zamanda güven de verecektir.

Sergi tasarım süreçleri ciddi anlamda sabır gerektiren aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamaları daha önceden bilmemek ve işin acemisi olmak da çok daha faza stresi ve karmaşayı beraberinde getirecektir. Tüm bunların yaşanmaması adına Wes Team ile sergi tasarım sürecinde çalışmanız sizleri birçok sorundan da kurtarmış olacaktır. Sergi tasarım sürecinde Wes Team ile beraber yol almanız iş bitiminde hiçbir pişmanlık ve sorun yaşamadan fikirlerinizin gerçeğe dökülmüş hali ile tanışmanız için tercih edebileceğiniz en doğru yoldur.

Kendimiz Sergi Tasarlayamaz mıyız?

Sergi tasarımı yalnızca kâğıda fikrilerin dökülmesi değildir. Sergi tasarım süreçleri içerisinde teknik bilgiye ve tecrübeye de sahip olunması gerekmektedir. Tüm bunların yanında aynı zamanda tasarım süreçlerinin gerçeğe dökülmesi aşamasında doğru takım arkadaşlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Revizeden korkmayan bir mimar, işini iyi yapan ve sergi tasarımı konusunda tecrübeli imalatçılar ve çok daha fazlasına bu süreç içerisinde ihtiyaç duyacaksınızdır. Doğru kişileri ararken yanılma ihtimalinizde bir hayli fazladır. Bunun sebebi birçok kişinin işi almak adına tecrübeli olduğunu beyan etmesidir. WES Team ile çalışmanız ise sizleri tüm bunlardan kurtarır. Bizler işinden emin olduğumuz kişilerle birlikte çalışmaktayız. Tek başınıza böyle bir tasarım yapmanız mümkün değildir. Sergi tasarımı süreci bir takım çalışmasıdır. Bu takım için ise doğru kişileri bir araya getirmek adeta bir sanattır. WES Team olarak size sanatımızı sunuyoruz.

Sergi Tasarımı Neden Bu Kadar Önemli?

Bilim merkezleri özellikle hedef kitlesi olan çocuk ve gençlerin bilimi sevmesi, eğlenerek öğrenmesi için harika bir fırsattır. Bu alanda oluşturulan sergilere ise bir hayli ihtiyaç vardır. Kitlelerle buluşturulan sergilerin amacına ulaşabilmesi adına doğru sergi tasarımlarının yapılması da oldukça önem taşımaktadır. Sergi tasarımı yaparken en iyisine ulaşmak istiyorsanız Wes Team ile bu yolda yürümek akıllıca bir tercih olacaktır. Sizleri bekliyoruz.

bottom of page